Jarné upratovanie bolo úspešné!

Milí priatelia,

v sobotu, 23.3.2019, ráno sme sa stretli na spoločnej, už tradičnej „brigáde“ za účelom upratania všetkých prístupových ciest do našej obce. Stalo sa však niečo, čo som vôbec nečakal (hoci som si to tajne želal), a síce že z tejto brigády sa stala malá spoločenská udalosť ktorej sa zúčastnilo, ak som to dobre zrátal 43 ľudí. Z toho 4 teenageri a 7 detí, najmenší dvaja ešte len v kočíkoch, 🙂 a najstarší dávno po sedemdesiatke.  

Ďakujem vám všetkým, ktorí ste prišli podporiť túto myšlienku! Špeciálne ďakujem Janke Jarošovej za výborné koláče, Táničke Szabo za materiálnu podporu, Maje Klátikovej za prípravu občerstvenia a dievčatám za pomoc na posedení po brigáde.

Odpadu popri cestách je z roka na rok menej. Tentokrát sme to spravili ako sme avizovali. Čo sa dá recyklovať, to sme oddelili a odovzdali do separovaného zberu, ostatné putovalo do kontajnera v obecnom zbernom dvore. Mrzí ma však, že napriek snahe mnohých ľudí z našej obce, ktorí chcú žiť v peknom a čistom prostredí sa stále nájdu aj takí, ktorým robí radosť dokazovať si vyhadzovaním fliaš z auta na čerstvo upratané cesty svoje Ego. Dokazujú si však len vlastnú malosť… a ani nemá zmysel to komentovať.

Želám Vám všetkým peknú jar!

Peter Fandl

 

Print Friendly, PDF & Email